ЅВЕЗДА НА 24. КОЛО ОД ЖЕНСКАТА ЛИГА – ИВОНА ТРПЕВСКА (ВАРДАР)

Ракометарката на Вардар, Ивона Трпевска, го доби признанието за најкорисен играч, односно ѕвезда на 24. коло во Женската лига.

Десното крило на „црвено-црните“ во натпреварот против Спартак имаше девет успешни реализации, сите погодоци ги постигна од игра.

Вардарката доби околу 55% од гласовите на читателите на 24Ракомет, додека второпласирана беше Сара Миновска од Металург Автокоманда со 43%.

Во конкуренција за ѕвезда на 24. коло беше и кружниот напаѓач на Куманово, Сара Цветановска.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...