ЅВЕЗДА НА 26. КОЛО ОД ЖЕНСКАТА ЛИГА – МОНИКА БОСИЛКОВСКА (ПЕЛИСТЕР)

ЅВЕЗДА НА 26. КОЛО ОД ЖЕНСКАТА ЛИГА – МОНИКА БОСИЛКОВСКА (ПЕЛИСТЕР)

Ракометарката на Пелистер, Моника Босилковска, го доби признанието за најкорисен играч, односно за ѕвезда на 26. коло во Женската лига.

Левото крило на битолскиот тим во пелагониското дерби против Деспина одигра на висина на задачата и со 13 погодоци ја предводеше својата екипа до победа.

Битолчанката доби околу 67% од гласовите на читателите на 24Ракомет, додека второпласирана беше Теодора Гулицоска од Металург Автокоманда со 25%.

Во конкуренција за ѕвезда на 26. коло беше и голманката на Ѓорче Петров, Матеа Чурлиновска.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...

We Are Seeing the Emergence of a New Way the Kremlin Pursues its Enemies

Olesya Kravtsova, an activist and journalist from Arkhangelsk, recently...