Еден замина, друг дојде: Прилеп донесе десно крило од Грузија

Тимот на Прилеп продолжува со формирањето на ростерот пред стартот на новата суперлигашка сезона.

Најновото име на листата засилувања за прилепскиот состав е десното крило од Грузија, Левани Имнадзе.

Имнадзе има 22 години, доаѓа од тимот на Куаиси и ќе има тешка задача да го замени неговиот сонародник Реваз Чантурија, кој остави длабока трага во македонскиот ракомет.

Претходно прилепчани ги донесоа Никола Цветаноски, Владан Кастратовиќ, Томче Трајчевски, Драган Јелушиќ, Пеце Рајатоски и Давид Ацевски, а вратија и двајца младинци кои играа во други клубови.

Прилеп го ангажираше Божидар Мојсов на тренерската клупа за новата сезона и влегува со зголемени амбиции.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...