ЕХФ им верува на Македонките – двојна програма за Карбеска и Илиева

Откако минатата сезона судеа финале на Европскиот Куп и многу други средби во ЛШ и ЛЕ, македонските судијки Силвана Карбеска и Марија Илиева и оваа сезона ја уживаат довербата од ЕХФ.

По средбата од Лигата на шампионите меѓу Заглебје и Крим, Karбеска и Илиева добија уште две задачи од ЕХФ.

Во еден викенд тие ќе судат на два меча. На 23 септември од 19:00 часот ќе го судат дуелот во Виена од второто коло на Европскиот Куп меѓу Ацгерсдорф и италијанскиот Бриксен.

Утредента, на 24 септември од 18:00 часот, Македонките ќе му судат на некогашниот европски првак Хипо на дуел од второто квалификациско коло од Лигата на Европа против шведскиот Онередс.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ваљадолид се збогува со Дарко Димитриевски

Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски во новата сезона ќе...

Хрватска со нов селектор против Македонија на ЕП

Младинската репрезентација на Хрватска ќе има нов селектор...