Екс играч на Бутел има нов клуб во Шпанија

Поранешниот член на Бутел Скопје, Душан Трифковиќ, во новата сезона ќе има нов предизвик во Шпанија.

Српскиот интернационалец, кој од Македонија направи трансфер во Асобал лигата, потпиша со тимот на Пуерто Сагунто.

Десен бек во својата интернационална кариера настапуваше и за романските Сучеава и Решица, францускиот Нанси, како и за турскиот Беледије.

Во својата татковина беше дел од екипите на Инџија и Војводина, додека во тимот на Бутел Скопје играше во вториот дел од сезона 2020/21.

Од летото, 2021 година, настапува во Шпанија, најпрво беше дел од Торелавега, потоа се пресели во редовите на Атлетико Новас.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...