Екс пелистерецот Мандалиниќ ќе му прави друштво на Јасухира во Кувајт

Екс пелистерецот Мандалиниќ ќе му прави друштво на Јасухира во Кувајт

Поранешниот член на Еурофарм Пелистер, Стипе Мандалиниќ, во новата сезона ќе игра во Кувајт и ќе биде дел од тимот на Бурган, пишува „Handball arabic“.

Искусниот Хрват откако си замина од битолскиот тим се пресели во Грција, таму две сезони беше дел од амбициозниот проект на АЕК Атина.

Сепак, клубот од Атина не ја одбрани домашната титула во оваа сезона, па така високите амбиции наеднаш спласнаа.

Според споменатиот извор, левиот бек од Хрватска и Бурган се договориле на едногодишна соработка.

Мандалиниќ во својата кариера, освен за Еурофарм Пелистер и АЕК Атина, настапуваше и за Фуксе Берлин, матичниот Загреб, Карловац и Сплит.

Во клубот од Кувајт ќе игра и довчерашниот член на Вардар, средниот бек Коскуе Јасухира.

Вардар останува без Јапонецот – Јасухира се сели во Кувајт!

 Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...

We Are Seeing the Emergence of a New Way the Kremlin Pursues its Enemies

Olesya Kravtsova, an activist and journalist from Arkhangelsk, recently...