Емотивно славје – аеродромци му ја посветија победата на починатиот Штурче (ФОТО)

Еден од дебитантите во Супер лигата, Аеродром, со победа го започна настапот во македонската елита, откако на гости во Куманово против истоимената екипа триумфираше со 34:32.

Аеродромци во победата беа предводени од Наум Косстов и Виктор Труфуноски, кои постигнаа по осум погодоци, но и останатите играчи дадоа голем придонес за освоените три бода.

Избраниците на Дарко Петровски победата во Куманово му ја посветија на прерано починатиот другар Андреј Петрески, кој повеќе од десетина години го носеше дресот на новиот суперлигаш.

Левото крило се наоѓаше на поширокиот список на кадетската репрезентација на Македонија пред настапот на СП.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RK Aerodrom (@rkaerodrom)

Тажна вест: Почина млад ракометар на Аеродром

ShareИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...