Еуфорија во Прилеп – еве како за три минути до три бода (ВИДЕО)

Ракометарите на Прилеп забележаа победа над Бутел Скопје со 28-27, иако губеа со 27-25 на три минути до крајот на средбата. Сепак избраниците на Божидар Мојсов направија херојски пресврт, се одбранија три пати, а три пати го погодија противничкиот гол за голем еуфорија на стартот на сезоната. Рајатоски на два пати и Квастек еднаш погодија, додека голманот Ангелески исто така имаше одбрана во клучни моменти. Погледнете како прилепчани стигнаа до трите бода…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...

ОХРИД 2024: Ракометниот крем од регионот на турнирот „Крсте Андоновски“

Ракометниот клуб Охрид во соработка со Општина Охрид...