Еуфорија во Прилеп – еве како за три минути до три бода (ВИДЕО)

Ракометарите на Прилеп забележаа победа над Бутел Скопје со 28-27, иако губеа со 27-25 на три минути до крајот на средбата. Сепак избраниците на Божидар Мојсов направија херојски пресврт, се одбранија три пати, а три пати го погодија противничкиот гол за голем еуфорија на стартот на сезоната. Рајатоски на два пати и Квастек еднаш погодија, додека голманот Ангелески исто така имаше одбрана во клучни моменти. Погледнете како прилепчани стигнаа до трите бода…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...