Еурофарм Пелистер пушта во продажба сезонски билети – еве ги цените и деталите

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер на 4 септември  во 19:00 часот ќе ги пушти во продажба сезонските билети за сите натпреварувања.

Сезонските билети ќе важат за сите домашни натпревари во сите конкуренции не само на првиот, туку и на вториот тим на битолчани.

Цените се 5.500 и 6.500 денари, во зависност од местото на седење во салата „Боро Чурлевски“ во Битола.

Поединечните билети за натпреварите од Лигата на шампионите на Еурофарм Пелистер ќе чинат 450 и 550 денари, додека оние за натпреварите од домашното првенство ќе чинат од 100 до 250 денари.

Сите детали ги имате во продолжение…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...