Финалето на Струшкиот турнир продолжува во спортска сала „Тими“ од 21:30 часот

Финалето на 51. издание на Струшкиот турнир меѓу Алкалоид и Вардар ќе се доигра во спортската сала Тими.

Во текот на 18-та минута, при водство на Вардар од 7:5, службеното лице го прекина дуелот поради дождот.

Следуваше пауза од 10 до 15 минута, но се уште има временски непогоди во Струга, па така беше одлучено финалето на продолжи во салата Тими.

Продолжението на дуелот е закажано за 21:30 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Алборг го повлече дресот на Хансен, но двајца ќе може да го носат

Данскиот шампион Алборг го повлече дресот со број...

Квартет засилувања за враќање на старите европски патеки

Словенечкиот првак Крим по Ана Грос, Грас Заади,...

Легендарната Луминица Дину по долго време повторно во Скопје

Легендарната романска голманка Луминица Дину, по подолго време...

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...