Ѓорѓески за 24Ракомет ТВ: Ме привлекоа амбициите на клубот и професионалниот начин на работа (ВИДЕО)

Едно од новите засилувања за амбициозниот тим на Охрид ќе биде голманот Даниел Ѓорѓески, кој по две сезони во унгарскиот Будакалас се враќа во татковината. Во Унгарија гостиварчанецот имаше одлични партии, особено против најсилните екипи Веспрем, ПИК Сегед, Татабања… и очекува дека ќе биде ист случајот во Македонија. Тој открива што го привлекло да се врати во Македонија, како се работи во Охрид…Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Андоновски повторно најдобар – му донесе голем бод на Трст!

Македонскиот интернационалец Даниел Андоновски продолжува со одличните настапи...

📷Војводина си направи малер – предвреме „прослави“ трофеј

Тимот на Партизан ја шокираше Војводина и го освои...