Ѓорговски за 24Ракомет ТВ: Нашата борбеност и одбраната го решија финалето (ВИДЕО)

Тимот на Еурофарм Пелистер го освои трофејот на турнирот „Крсте Андоновски“ откако триумфираше над Олимпијакос со 30-27. Левиот бек Емилијан Ѓорговски доби шанса за настап на дел од натпреварите и покажа дека стручниот штаб може да смета на него. Тој смета дека клучно за победата беше одбраната и борбеноста на неговиот тим и посакува во новата сезона Еурофарм Пелистер одново да биде првак. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

ИЗБЕРЕТЕ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – ЖЕНИ (АНКЕТА)

Втора сезона по ред редакцијата на 24Ракомет, единствениот...

ИЗБЕРИ ГО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА 2023/2024 – МАЖИ (АНКЕТА)

Зад секој успех на тимот стојат и поединци...

Мешков Брест ги задржа Андреев и Мацкевич

Белорускиот првак Мешков Брест одново ќе има конкурентен...