Гледајте ВО ЖИВО: Еурофарм Пелистер – Колстад (ЛИНК)

Ракометарите на македонскиот шампион Еурофарм Пелистер денес на свој терен ќе ја започнат европската авантура во новата сезона.

Битолчани ќе играат во европската елита и за прв ривал го имаат норвешкиот шампион Колстад, кој во своите редови го има Сандер Сагосен.

Иако тимот од Норвешка е фаворит на денешниот дуел со пелистерци, сепак, избраниците на Александар Јовиќ ќе се обидат со помош на публиката да имаат победнички старт во Лигата на шампионите.

Натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и Колстад ќе се игра во спортската сала „Боро Чурлевски“, со почеток од 18:45 часот.

Пренос од овој дуел ќе има на МТВ и на ЕХФ ТВ. Може да го гледате ТУКА и ТУКА.

*линкот на ЕХФ ТВ работи само ако го следите натпреварот од странство, а претходно ќе ви треба регистрација во неколку чекори.

Судии на овој натпревар ќе бидат Германците Шулце и Тониес, додека делегат ќе биде Павичевиќ од Црна Гора.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...