Гледајте ВО ЖИВО: Македонија – Унгарија (ЛИНК)

Денес женската кадетска репрезентација на Македонија ќе го одигра вториот дуел на Европското првенство во Црна Гора.

Ривал на избраничките на Кристијан Грчевски ќе биде селекцијата на Унгарија, која во првото коло беше поразена од Франција.

Македонските кадетки на стартот доживеа убедлив пораз од Романија, па денешниот дуел со Унгарија ќе се обидат да го поправат впечатокот, но и да одат на евентуално изненадување.

За потсетување, најдобрите две репрезентации од секоја група ќе продолжат да се натпреваруваат во следната фаза.

Дуелот меѓу Македонија и Унгарија ќе стартува со почеток од 13:30 часот, а може да го гледате ТУКА.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ