Го „удри“ ривалот во меѓуножјето – си доби и црвен и син картон! (ВИДЕО)

На дуелот од Бундес лигата меѓу Фуксе Берлин и Магдебург, судиите доделија и црвен и син картон. Во 54. минута од мечот, исландскиот среден бек Јанус Смарасон го „фаулираше“ во меѓуножјето десниот бек на Фуксе, Матијас Гидсел. Данецот падна како покосен на теренот, а судиите користеа ВАР систем. По прегледувањето на снимката, тие му доделија и црвен и син картон на Смарасон, а Магдебург загуби кај Фуксе Берлин. Погледнете…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...

Колумна: Мицкоски Versus Мицотакис – OhridNews

Абре таман сиромајот се фати на орото одма се...

Металург Автокоманда ја задржа перспективната Беровиќ

Share Левиот бек Таида Беровиќ и во следната сезона...