Голден Арт ќе гостува четири пати во четири суперлигашки кола!

Тимот на Голден Арт ќе има тежок распоред на стартот на новата суперлигашка сезона, во која амбициите се пласман во плеј-офот.

Избраниците на Владимир Глигоров тргнаа одлично и славеа кај новакот во елитата, Мулти Есенс, со 27-26.

Според распоредот, Голден Арт претстојниот викенд ќе гостува кај Вардар Неготино, а на 23 септември треба(ше) да игра со Еурофарм Пелистер на домашен терен.

Битолчани поради набиениот распоред дома и во ЛШ, побараа замена на домаќинствата, а Голден Арт направи спортски потег и го прифати барањето, па така оваа средба ќе се игра во „Боро Чурлевски“ на 23 септември.

Во четвртото коло Голден Арт според планот има гостување на 30 септември кај Бутел Скопје, што значи дека првиот натпревар во СЦ „Јане Сандански“ ќе го одигра дури на 7 октомври против Пролет.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Дневен хороскоп за вторник, 26-ти септември 2023-та

ОВЕНОвој ден ќе биде полн со предизвици за Овните....

Владата денеска одлучува дали ќе пиеме поевтини сокови и алкохол

Владата денеска треба да донесе одлука за намалување на...

Даниловски до Комисијата за заразни болести: Дали сте бре нормални?

Докторот Драган Даниловски на својот фејсбук профил и се...

24 СЕДМЕРЕЦ: Модифицирано | 24 РАКОМЕТ

Ваучерот од 2024 ќе го нема...