Голден Арт му „покажа заби“ на моќниот Бешикташ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ако првото полувреме од мечот Голден Арт – Бешикташ треба да биде некое мерило тогаш скопскиот тим е на добар пат сезонава да има конкурентен тим во домашното првенство. „Градежниците“ загубија со 29-32, но по првите 30 минути имаа предност од 12-11. Грешките што беа направени во второто полувреме беа клучни за поразот на скопјани, кои сезонава имаа комбинација на млади и искусно, но недоволно експонирани играчи.
Во второто коло Голден Арт ќе игра со домачинот Охрид.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Соиграч на Филип Талески пред преселба во Партизан

Тимот на Партизан за следната сезона создава тим...

Фуксе Берлин по долга пауза се враќа во европската елита

На неколку кола пред крајот во најквалитетната лига...

Не го однесе клубот на Ф4 во ЛШ, па си заработи отказ

Скапиот проект на ЧСМ Букурешт петта сезона по...

Три екипи во битка за директен опстанок во елитата

Утре со натпреварот меѓу Скопје и Мулти Есенс...