Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на ноќта погоди бројни делови на Босна и Херцеговина.

Судејќи по фотографиите, еден од градовите кој поминал најтешко е Кључ.

Градот во северозападниот дел од нашата држава во текот на ноќта претрпе материјална штета, за што сведочи фотографијата на која се гледа дека Средношколскиот центар остана без покрив.

Граѓаните на Кључ во своите коментари известија дека налетите на ветрот биле жестоки, а особено ги вознемириле оние кои живеат на повисоките катови од зградите.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чаневски одличен, Макаби Ришон од второ место во полуфиналето на плеј-оф

Израелскиот шампион Макаби Ришон Ле Зион, каде што...

Митревски „спушти ролетна“, Порто ја надигра Бенфика на Талески

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски ја продолжи одличната...