Голман од Скопје ја засили Црвена Ѕвезда

Довчерашниот голман на Скопје, Никола Радовановиќ, во следната сезона ќе настапува во тимот на Црвена Ѕвезда.

Новиот клуб на Радовановиќ во изминатата сезона во српскиот шампионат заврши на 7. позиција на табелата и не успеа да обезбеди настап во плеј-оф фазата.

Радовановиќ беше еден од најзаслужните за обезбедениот опстанок на Скопје во суперлигашката конкуренција и тој во клубот од Белград ќе биде замена за Јанко Гемаљевиќ, кој ги засили редовите на Тиквеш.

25-годишниот голман во својата кариера го носеше дресот и на Динамо Панчево и Рудар Костолац, додека на репрезентативно ниво беше член на младинската репрезентација на Србија.

Црвена Ѕвезда денес ги започна подготовките за новата натпреварувачка сезона, а освен Радовановиќ, ново засилување е талентираниот Борислав Урта од Динамо Панчево.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...