Граматова и Војводина победнички против Напредак

Тимот на Војводина, каде што игра македонската интернационалка Пена Граматова, забележа втор триумф во српскиот шампионат.

Во натпревар од 14 коло, Војводина во Нови Сад славеше против составот на Напредак од Крушевац со 26-25, откако и на полуврем имаше плус еден 14-13.

Македонското лево крило беше меѓу најдобрите во победничкиот тим и успеа четири пати да се запише во листата на стрелците.

Следен предизвик за Граматова и нејзиниот нов тим ќе биде гостувањето кај незгодниот состав на Бекамент Буковичка Бања.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Песот на Бајден ги каснал тајните агенти најмалку 24 пати

Кучето Командер на американскиот претседател Џо Бајден каснало агенти...

„Кога на вашите им викате „јас и Оливер се обезбедивме“ ЈАСНО ИМ Е ДЕКА ГИ ГУБИТЕ ИЗБОРИТЕ“

Во однос на апанажата, кога вашите членови, симпатизери, луѓето...

За оваа изненадувачка придобивка од водата за пиење ретко се зборува

131 Знаеме дека не можете да живеете без вода. Тоа...