Грузијците немаа сили за ново изненадување

Грузијците немаа сили за ново изненадување

Почетен  шок во Келн но  Грузијците немаа сили за целосен пресврт. По второто нафрлање на половината на Шпанија  поведоа со автогол по несмасната реакција на Ле Норман кој го измами својот голман Симон.

Но,Шпанија успеа да направи пресврт. Следно, Џамал ​​шутираше по слободен удар, Мамадаршвили брилијантно одбрани, а во продолжението од акцијата Џамал ​​повторно нафрли, а Фабијан Руиз со глава ја затресе мрежата на Грузија за конечни 4-1

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ