Хрватска и Германија ги одбранија титулите на СП во ракомет на плажа

Хрватска и Германија ги одбранија титулите на СП во ракомет на плажа

Денеска во Кина заврши Светското првенство во ракомет на плажа во машка и женска конкуренција.

Машката репрезентација на Хрватска и женската на Германија ги одбранија титулите освоени пред две години во Грција.

Хрватите во финалето славеа над Данска со 2:1 во сетови, додека Германија го освои златото со победата против Аргентина од 2:0 во сетови.

Бронзата во машка конкуренција им припадна на репрезентативците на Португалија, откако со 2:0 во сетови ја победија Германија.

Холандија го освои третото место кај дамите, ја победи Данска со 2:0 во сетови.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...

We Are Seeing the Emergence of a New Way the Kremlin Pursues its Enemies

Olesya Kravtsova, an activist and journalist from Arkhangelsk, recently...