ИДЕАЛЕН ТИМ НА 1. КОЛО ОД СУПЕР ЛИГАТА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло да гласате за најдобрите ракометари по коло во есенскиот дел од сезоната.

Ако се суди според стартот и натпреварите од првото коло, тогаш не очекува сезона исполнета со возбудливи и интересни натпревари.

Ние ги одбравме најдобрите седум. Со помош на вашите гласови ќе го одбереме ракометарот кој ќе биде МВП на 1 коло од суперлигашката конкуренција.

Meѓу номинираните има двајца ракометари од Вардар, како и по еден од Тиквеш, Голден Арт, Охрид, Аеродром и Прилеп.

За МВП на колото ќе можете да гласате до петок до 12 часот.

Супер лига, 1. коло, резултати:

Група А

Скопје – Алкалоид 21:40 (ИЗВЕШТАЈ)
Струга – Охрид 17:25 (ИЗВЕШТАЈ)
Куманово – Аеродром 32:34 (ИЗВЕШТАЈ)
Тиквеш – Еурофарм Пелистер 2 28:26 (ИЗВЕШТАЈ)

Група Б

Пролет – Вардар Неготино 35:21 (ИЗВЕШТАЈ)
Мулти Есенс – Голден Арт 25:26 (ИЗВЕШТАЈ)
Прилеп – Бутел Скопје 28:27 (ИЗВЕШТАЈ)
Вардар – Еурофарм Пелистер 30:25 (ИЗВЕШТАЈ)

СПОРЕД ВАС КОЈ Е НАЈКОРИСЕН РАКОМЕТАР НА 1.КОЛО ВО СУПЕР ЛИГА?

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 1. КОЛО ОД СУПЕРЛИГА (АНКЕТА)

Голман: Мартин Томовски (Вардар) – Голманот на „црвено-црните“ имаше 14 одбрани против пелистерци и беше меѓу најзаслужните за победата.

Лево крило: Мирко Мајиќ (Тиквеш) – Новиот член на кавадаречкиот тим со седум гола беше предводник во триумфот над Еурофарм Пелистер 2.

Лев бек: Матија Николиќ (Вардар) – Српскиот интернационалец одигра на ниво во дербито со Еурофарм Пелистер.

Среден бек: Марио Миланов (Голден Арт) – Организаторот на играта има големи заслуги за стартната победа на гости кај Мулти Есенс.

Десен бек: Деан Шешиќ (Охрид) – Босанскиот десен бек беше предводник на Охрид со осум гола во победата во градското дерби.

Десно крило: Наум Костов (Аеродром) – Охриѓанецот го водеше Аеродром во премиерниот суперлигашки триумф кај Куманово.

Пивот: Томислав Квастек (Прилеп) – Најновото засилување на амбициозните прилепчани имаше големи заслуги за трите бода и пресвртот против Бутел Скопје.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...