Играше три сезони во Македонија, сега се врати дома!

Десниот бек Жарко Барјактаревиќ по три сезони настапи во македонската Суперлига, ќе има нов предизвик во кариерата.

Тој се врати во неговата татковина и наредната сезона ќе ги брани боите на амбициозниот Раднички Крагујевац.

Бајрактаревиќ со успех настапуваше по една сезона во редовите на Јуниор Кисела Вода, Струга и Скопје.

Во Србија, десниот бек освен за Раднички Крагујевац, настапуваше и за тимовите на Железничар Ниш и Врање.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Заврши сонот за четвртфинале, Македонија ќе разигрува за пласман од 9 до 16 место

Женската младинска репрезентација на Македонија на Светското првенство...

Познати се шеширите пред ждрепката и во женската елита

Европската ракометна федерација (ЕХФ) денес ги објави  шеширите...

Еурофарм Пелистер во третиот шешир – еве ја процедурата пред ждрепката за ЛШ

Европската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката...

Attacks in Dagestan Will Marginalize and Endanger Russia’s Muslims. Further.

From the Republics is a new weekly column from...