Италијанците се жалат за состојбата на арената „Тодор Проески“

Македонија вечерва игра против Италија, а теренот на Арената „Тодор Проески“ и за овој натпревар е во ужасна состојба.

Италијанците се пожалија и на социјалните мрежи покажаа на каков терен ќе играат вечерва.

Инаку, стадионот повеќе од еден месец беше затворен од УЕФА и се реновираше за овој натпревар, но очигледно тоа не бил доволен период за фудбалерите да имаат услови на највисоко ниво.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...