Јапонецот Јасухира прозборе македонски – погледнете што им порача на навивачите (ВИДЕО)

Јапонскиот среден бек Косуке Јасухира за кратко време ги освои симпатиите на навивачите на Вардар. Иако во Струга настапи само на два меча – еден во групата и финалето, прикажа одлични партии особено против Алкалоид и заслужено беше прогласен за МВП на турнирот. Тој малку зборува англиски, па комуникацијата оди потешко, но веќе покажа дека учи македонски и упати порака до навивачите пред натпреварот против Рајн Некар Левен. Еве што им порача….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...