Јовиќ: Натпреварите против Вардар се непредвидливи, ќе биде неизвесно до крај!

Еурофарм Пелистер и Вардар денеска ќе го одиграат првиот меѓусебен натпревар во новата сезона.

Во рамките на Супер Купот, двете најдобри македонски екипи ќе ги одмерат сили во салата „Парк“ во Струмица.

Тренерот на битолчани, Александар Јовиќ, вели дека овие натпревари се непредвидливи и неизвесни до самиот крај.

„Се радувам што почнува сезоната и официјалните натпревари. Натпреварите против Вардар се непредвидливи, очекувам неизвесен натпревар до самиот крај. Верувам дека ќе го дадеме најдоброто од нас и дека ќе најавиме долга и успешна сезона“, вели Јовиќ.

Натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар се игра вечерва во „Парк“ во Струмица со почеток во 18:00 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...