Кадетките ќе разигруваат за пласман од 13 до 16 место на ЕП – следен ривал е Швајцарија!

Кадетките на Македонија на Европското првенство во Црна Гора, откако претрпеа пет порази, три во групната фаза и два во разигрувањето за пласман од 9 до 16 место, ги очекува борба за избегнување на последните места на кадетскиот континентален собир.

Ракометарките на Кристијан Грчевски ќе разигруваат за пласман од 13 до 16 место и ќе се обидат да го поправат лошиот впечаток.

Македонија во разигрувањето за пласман од 13 до 16 место в петок ќе се сретне со селекцијата на Швајцарија со почеток во 13:30 часот.

Доколку слави, Македонија ја чека дуел за 13 место со победникот од дуелот меѓу Португалија и Исланд, а доколку загуби ќе игра за 15 место со поразениот од овој двобој.

Следете не на нашите социјални мрежи, на Facebook, и бидете дел од Viber заедницата на 24Ракомет – добивајте ги сите информации веднаш на вашиот телефон!Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Нетфликс ќе снима филм за Јелена Карлеуша

Една од најголемите српски ѕвезди Јелена Карлеуша ќе зборува...

Пол Мaкартни стана првиот британски музичар милијардер

Пол Макартни стана првиот британски музичар милијардер, според листата...

Ден на сесловенските просветители Свети Кирил и Методиј

Државно-црковната делегација предводена од претседателката Гордана Сиљановска-Давкова престојува во...

Супер Глоуб станува „Светско клупско првенство“

Досегашниот формат на натпреварување познат како Супер Глоуб...