Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно се бореше да ја добие организацијата бидејќи младите ракометари на Алкалоид станаа прваци на Македонија. Во финалето на Ф4 турнирот, со 31-22 го победијс Еурофарм Пелистер 2.

Во меч за третото место Струга беше подобра од Бисинов, победувајќи со 35-33.

Голманот на домаќините, Ѓорѓи Николовски беше преогласен за МВП на турнирот. Тој беше исто така избран во иделаниот тим на турнирот и на пинерскиот Ф4 што се одржа една недела претходно, но во Охрид.

За Најдобра стрелец беше прогласен Памче Ристовски од екипата на Биснов од Велес, а најдобра голман на турнирот е Иван Младенов од тимот на Еурофарм Пелистер 2.

Во идеалниот тим на Ф4, имаше по два играчи од домаќинот, од Еурофарм Пелистер 2 и од Биснов, а само еден од Струга.

Oл стар тим на Ф4
голман – Ѓорѓи Николовски
лево крило – Карло Буторац
лев бек – Панче Ристевски
среден бек – Христијан Ѓурешевиќ
десен бек – Филип Мечкароски
десно крило – Марко Димовски
пивотмен – Александар Славков

МВП – Ѓорѓи Николовски
Најдобар стрелец – Панче Ристовски
Најдобар голман – Иван Младенов

 

 Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...