Карабатиќ се врати на терените, ПСЖ победнички ја стартуваше турнејата во Јапонија!

По фудбалерите, и ракометарите на ПСЖ заминаа на подготовки и пријателски натпревари во Јапонија.

Екипата на Раул Гонзалез се врати на тренинзите на 24 јули, а денеска го одигра првиот пријателски натпревари против Токио Тристарс.

ПСЖ славеше убедливо со 36-27 против тимот во кој кариерата ја заврши Лук Абало, легендарното десно крило.

Но главната вест не е победата на ПСЖ, туку камбекот на терените на Никола Карабатиќ. 39-годишниот бек заигра првпат по пет месеци пауза.

Деби во дресот на ПСЖ имаа и данскиот лев бек Јакоб Холм и норвешкиот десен бек Кент Робин Тонесен.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Македонија од трет шешир во ждрепка – може да игра во Хернинг, Осло, Загреб…

Светската ракометна федерација ги објави шеширите пред ждрепката...

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...