Кил донесе хрватски пивот: Верон Начиновиќ три години „зебра“

Кил донесе хрватски пивот: Верон Начиновиќ три години „зебра“

Германскиот гигант Кил од следното лето ќе биде посилен за хрватскиот кружен напаѓач Верон Начиновиќ.

Хрватот треба да дојде во Кил во 2025 година и се обврза на верност од три сезони, односно ќе биде „зебра“ најмалку до 2028 година.

24-годишниот Начиновиќ потекнува од Замет Ријека, а потоа замина во словенечкиот Целје во 2020 година.

Кратко траеше словенечката авантура, па во 2021 се пресели во францускиот Монпелје, каде ќе ја помине и претстојната сезона.

Претходно „зебрите“ се засилија со Андреас Вулф, Емил Мадсен, Лукас Цербе, Имре Бенце, а идното лето ќе дојде и Гонзало Перез Де Варгас.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...

We Are Seeing the Emergence of a New Way the Kremlin Pursues its Enemies

Olesya Kravtsova, an activist and journalist from Arkhangelsk, recently...