Кил најде замена за повредениот Жерар

Бундеслигашот Кил, кој е еден од ривалите на Еурофарм Пелистер во Лигата на шампионите, денес се пофали со ново име во својот тим.

Дресот на „зебрите“ до крајот на сезоната ќе го носи францускиот репрезентативен голман Самир Беласен.

Французинот во Кил доаѓа од редовите на Данкерк и во актуелниот шампион на Германија ќе биде на позајмица, со оглед на тоа дека има актуелен договор со францускиот суперлигаш.

Кил во претходниот период беше во потрага по квалитетен голман, откако Венсан Жерар заработи повреда и мора да паузира одредено време.

Европскиот гигант првиот дуел со македонскиот шампион ќе го одигра на 27 септември во Битола.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трампа меѓу Кил и Келце – Вулф во Германија, Беласен во Полска!

Според пишувањата на „Билд“, еден од најдобрите голмани Андреас...

Од Куманово во БиХ – Благојевиќ ќе им прави друштво на Граџан, Николиќ, Плех…

Довчерашниот член на Куманово, Милош Благојевиќ, кој во...

Вардар ја врати Јасмина Попова во своите редови

Покрај продолжувањата на неколку договори со клучните играчи,...