Колинда плени на 55 години (ФОТО)

Колинда Грабар Китаровиќ (55), поранешната претседателка на Хрватска, со својот изглед го привлече вниманието на медиумите.

Хрватските медиуми пишуваат дека поранешниот претседател блесна на доделувањето на наградите за најдобрите спортисти на Хрватскиот олимписки комитет.

foto Beta

Колинда и во таа прилика облече елегантен фустан во нејзината препознатлива боја, кралско сина, пренесува 24сата.хр.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...

Колумна: Мицкоски Versus Мицотакис – OhridNews

Абре таман сиромајот се фати на орото одма се...

Металург Автокоманда ја задржа перспективната Беровиќ

Share Левиот бек Таида Беровиќ и во следната сезона...