Колстад пристигна во Битола и веднаш се фати за работа (ФОТО)

Колстад пристигна во Битола и веднаш се фати за работа (ФОТО)

Ракометарите на Колстад денес пристигнаа во Битола и го одработија официјалниот тренинг во спортската сала „Боро Чурлевски“.

Норвешкиот шампион е прв ривал на Еурофарм Пелистер во европската елита и во утрешниот дуел е фаворит против македонскиот претставник.

Натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и Колстад ќе започне со почеток од 18:45 часот.

Судии на овој натпревар ќе бидат Германците Шулце и Тониес, додека делегат ќе биде Павичевиќ од Црна Гора.

Пелистерци се наострија за Колстад (ФОТО)Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ