Костески за 24Ракомет ТВ: Годат МВП признанија, се надевам ќе ги имам уште многу во кариерата (ВИДЕО)

Најкорисен играч, односно МВП на турнирот „Крсте Андоновски“ во Охрид беше десното крило Ненад Костески. Ова е второ индивидуално признание на „Ер Струга“ откако се најде во идеалниот тим на турнирот во Добој. Tој вели дека ваквите признанија годат и се мотив плус за кариерата во иднина. Целосната изјава на Костески погледнете ја во видео прилогот….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...