Кукуловски и Брно со победнички старт во Чешка

Тимот на Брно, каде што игра македонскиот интернационалец Дејан Кукуловски, имаше победнички старт во чешкиот шампионат.

Брно на домашен терен славеше убедливо против составот на Цемент Хранице со 36-25, а на полувреме водеше со 13-10.

Левиот бек од Ресен, беше меѓу најдобрите поединци во победничкиот тим и успеа да постигне четири погодоци.

Брно сега го очекува натпреварот од првото коло од Европскиот Куп на домашен терен против ривалот од Чешка, Робе Жубри.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Трикратниот освојувач на ЛШ ќе игра и на 37 години

Поранешниот репрезентативец на Германија, Тобијас Рајхман, ова лето...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...