Кукуловски меѓу најдобрите, Брно блиску до втора рунда од Европскиот Куп

Македонскиот интернационалец Дејан Кукуловски заедно со екипата на Брно имаа успешен старт на европска сцена.

Тимот на Кукуловски во рамки од првото коло во Европскиот Куп за ривал го има конкурентот од домашниот шампионат, тимот на Зубри.

Кукуловски и колегите триумфираа со 28:24 (15:11) и на реванш дуелот, кој ќе биде одигран на 16 септември во Зубри, ќе ја бранат предноста од четири гола разлика.

Битолчанецот беше меѓу најдобрите стрелци во победничката екипа и речиси одигра без грешка, постигна четири погодоци од пет обиди.

Тимот на Кукуловски на 9 септември ќе се врати на обврските во домашниот шампионат и ќе ги одмери силите против незгодниот Ловосице.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Силен турнир во Добој: Пелистерци ќе тестираат против Веспрем, Барса, Загреб…

Еден од најстарите ракометни турнири во Европа заедно...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше од лутиот ривал, Арсиќ останува во Шабац

<!-- ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Обрадовиќ верен на Партизан, Динамо купуваше...

„Секој натпревар го почнуваме доминантно, ја имаме публиката како осми играч“

Битола е ракометен град, каде битолската публика игра...

Пролет го донесе пивотот Стојчевиќ, Василевски потпиша нов договор

Тимот на Пролет го комплетираше првиот трансфер во...