📷 Купот добива нов сопственик, Вардар запрен на првата препрека

Ланскиот освојувач на Купот, тимот на Вардар, не успеа да се пласира во финалето на 31. издание од Купот на Македонија, откако во полуфиналниот дуел беше совладан од вицепрвакот со 25:24. Марко Срдановиќ во последната секунда од пенал имаше шанса да израмни и патникот во финалето да се одлучува на пенали, но голманот Галевски не дозволи да биде совладан. Во финалето тимот на Кире Лазаров ќе игра против Еурофарм Пелистер в недела од 19:00 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со една промена, Миленковска ќе игра против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Полски клуб пред финансиски колапс!

Според пишувањата на „sport.tvp.pl“ тимот на Тарнов во...