Кузмановски МВП, Галевски нај голман на Ф4 во Купот

Тимот на Алкалоид го освои трофејот во Купот на Македонија, откако славеше против Еурофарм Пелистер со  25:23 по ударите од седум метри.

По крајот на натпреварот беа доделени и индивидуалните признанија за нај голман, стрелец и МВП.

Признанието за најкорисен играч на Ф4 турнирот, односно МВП заврши во рацете на членот на Еурофарм Пелистер, Филип Кузмановски.

За најдобар голман на Ф4 турнирот од 31. издание во Купот на Македонија беше избран Иван Галевски од новиот освојувач на Куп трофејот.

Десното крило на Еурофарм Пелистер, Богдан Радивојевиќ, ја доби наградата за најдобар стрелец.

 

Во Автокоманда пак се слави Куп трофејИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...