📷„Лавиците“ од Ѓорче во лов на двојна круна

Ракометарките на Ѓорче Петров обезбедија пласман во финалето од Купот на Македонија, откако во полуфиналето целосно го надиграа ланскиот освојувач на Купот, тимот на Куманово, триумфирајќи со 31:14. Ѓорче Петров убедливата победа и пласманот во финалето го обезбеди со одличната игра во вторите 30 минути, во кои постигна 20 гола, а прими само девет. Избраничките на Симе Симовски лани на Ф4 турнирот во Охрид во полуфиналето беа елиминирани од Вардар. Во финалето Ѓорче Петров за ривал ќе го има подобриот од дуелот меѓу Вардар и Чаир. Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Чурлиновска собра 12 одбрани и стана МВП против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Македонија со две промени против Исланд

Женската младинска репрезентација на Македонија денеска ќе го...

Македонија доживеа дебакл, но шансите за главната рунда останаа

Женската младинска репрезентација на Македонија во второто коло...

🎥ВИКЕНДОВ НА 24РАКОМЕТ…Играше само 180 минути за Кометал ЃП, а стана легенда во Македонија

Постарите генерации добро се сеќаваат на романската репрезентативка...