Лазаревски игра во животна форма – мајсторски гол во мрежата на пелистерци (ВИДЕО)

Кружниот напаѓач на Вардар, Милан Лазаревски игра во животна форма на стартот на новата сезона. Тој на двата меча со Рајн Некар од Лигата на Европа беше меѓу најдобрите поединци, а одлична партија пружи и на Супер Куп натпреварот против Еурофарм Пелистер. Таа беше крунисана со атрактивен погодок со шрауба во пад, како што можат само најголемите мајстори во ракометот. Погледнете….Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Словачки арбитри за Еурофарм Пелистер и Алборг

Европската ракометна федерација ги делегираше официјалните лица за...

Стружани „брусат“ нов дијамант – Клењоски дебитираше во Супер лигата на 13 години!

Струга отсекогаш важела за расадник на ракометари, и...

„Опенхајмер“ ита кон Оскарите по наградата SAG

Историскиот еп за создавањето на најсмртоносното оружје „Опенхајмер“ освои...

Што не го изгласаат законот за продолжување на пасошите, наместо ДА ДРАМАТ ЗА ОБРАСЦИ НА ГРАНИЦА?

СДС уште еднаш ја докажаа својата неспособност. Помпезното пречекување...