Легендарниот Нокиа 3310 вреди 300 евра

Можеби ќе ви биде лудо да слушнете дека некој е е подготвен да плати над 1.000 евра за нов iPhone, но некои не се двоумат да седа платат 2.000 евра за првиот iPhone од 2007 година.

Motorola DynaTAC 8000X од 1983 година може да достигне цена од над 400 евра а ако ја чувајте  старата Нокиа 3310 таа сега вреди 300 евра.

За таа пара вреди да побарата по фиоките.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...

Колумна: Мицкоски Versus Мицотакис – OhridNews

Абре таман сиромајот се фати на орото одма се...

Металург Автокоманда ја задржа перспективната Беровиќ

Share Левиот бек Таида Беровиќ и во следната сезона...