Лигата на шампиони се враќа во „Боро Чурлевски“, германски судии за Еурофарм Пелистер и Колстад

Со дуелот меѓу македонскиот првак Еурофарм Пелистер и норвешкиот првак Колстад, следната среда ќе започне новата сезона во Лигата на шампионите.

Европската ракометна федерација веќе ги делегираше официјалните лица за натпреварите од првото коло.

Мечот меѓу Еурофарм Пелистер и Колстад ќе го судат Германците Шулце и Тониес, додека делегат ќе биде Павичевиќ од Црна Гора.

Овој натпревар се игра во спортската сала „Боро Чурлевски“ на 13 септември со почеток во 18:45 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

„Забавно е да се игра во Битола“

Голманот на Вардар, Мартин Томовски никогаш во својата...

Кадетското злато остана во Автокоманда

Домаќинот на кадетскиот турнир од Ф4, не залудно...

Младост ја продолжува борбата за второто место во прволигашкиот плеј-оф

Тимот на Младост Богданци пред својата публика не...

Радовиш чекор поблиску до суперлигашки бараж

Екипата на Радовиш пред својата публика одигра според...