Македонија подобра во балканскиот двобој, останува уште завршниот чекор до ТОП 16 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Машката кадетска репрезентација на Македонија славеше против Црна Гора со 29-20 и на убедлив начин стигна до првата победа на Мундијалот во Хрватска. Селекторот Раде Стојановиќ, стручниот штаб и избраниците имаат уште една задача – меч против Грузија, на кој мора да се слави за да биде остварен пласманот во главната рунда. Натпреварот е на програмата денеска во „Замет“ во Ријека со почеток во 17:30 часот.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ваљадолид се збогува со Дарко Димитриевски

Македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски во новата сезона ќе...

Хрватска со нов селектор против Македонија на ЕП

Младинската репрезентација на Хрватска ќе има нов селектор...