Македонска атракција: Димитриоски со цепелин го „почести“ Келце (ВИДЕО)

Тимот на Ваљадолид, каде што играат двајцата македонски интернационалци Димитар Димитриоски и Дарко Димитриевски, настапуваат на силниот турнир во Сантандер. Во полуфиналето Ваљадолид загуби од силниот Келце со 33-30. Димитриевски постигна пет гола и беше одличен во одбраната, додека единствениот гол што го постигна Димитриоски беше атрактивен со цепелин. Погледнете…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...