🎥 Манасков: Тие што ме отпишуваат нека размислат добро во иднина

🎥 Манасков: Тие што ме отпишуваат нека размислат добро во иднина

Ракометарите на Еурофарм Пелистер успеаја да ја одбраната титула во македонската Супер лига и втора сезона по ред се шампиони, откако ги совладаа „сино-белите“ од Автокоманда со 32-28.

Ова за битолчани е осма титула во националниот шампионат, а рекордер останува Вардар кој има 15 титули.

Левото крило Дејан Манасков, кој во битолскиот тим пристигна пред стартот на вториот дел од сезоната, имаше свој придонес во одбраната на шампионското место.

 

 

Осмата ѕвездичка сјае – Еурофарм Пелистер не го дава тронот

 



Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Магдебург најде дефанзивец – доаѓа Шпанецот Серадиља

Поранешниот европски првак Магдебург го промовираше второто засилување...

Една од најдобрите руски ракометарки става крај на кариерата!

Една од најдобрите руски ракометарки, Екатерина Илина, ја...

Познати 20 учесници на Мундијалот во 2025 – еве ги можните ривали на Македонија

Откако беше комплетирана листата на учесници од Европа...

🎥 Тимур Дибиров тренираше под палката на неговата сопруга Ирина

Хрватскиот првак Загреб се уште не ги започнал...