Марија Јанкуловска МВП, Рахмани нај стрелец, Којовиќ нај голман на Ф4 во Купот

Ракометарките на Ѓорче Петров го освоија трофејот во Купот на Македонија, откако славеа против Чаир со 36:24.

По крајот на натпреварот беа доделени и индивидуалните признанија за нај голман, стрелец и МВП.

За МВП на завршниот турнир беше прогласена Марија Јанкуловска од освојувачот на 31. издание на Купот на Македонија.

Леонора Рахмани од Чаир беше прогласена за најдобар стрелец, додека признанието за најдобар голман заврши во рацете на нејзината колешка Магдалена Којовиќ.

Ѓорче Петров со фуриозен втор дел до Куп трофејИзвор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николов и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку изминатата сезона одлучи...

🎥 Ѕирнете одблизу: Како Николив и Начевски го судеа финалето на ЛШ

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во штотуку сезона одлучи правдата...

Колку заработија екипите што играа во ЛШ?

Европската ракометна федерација (ЕХФ) во изминатата сезона подели...

United in Isolation, Putin and Kim Keep the World Guessing About Their Sanction-Busting Plans

Nearly a quarter-century after his last visit to Pyongyang,...