Марко Срдановиќ за 24Ракомет ТВ: Го одбрав Вардар бидејќи има победнички менталитет

Сезонава Вардар ќе има ново дуо на лево крило, а покрај младиот Марио Стојановски кој доаѓа од младинскиот погон на клубот како засилување е и српскиот интернационалец Марко Срдановиќ. Тој доаѓа од тимот на Металопластика, а играњето во Вардар му е прво сериозно интернационално искуство.
Во интервју за 24Ракомет ТВ открива кој го поддржал да дојде во Вардар, кој му е идолот од „црвено-црните“ и зошто го одбрал борјот 27 на неговиот дрес. Какви се амбициите на клубот сезонава и што очекува од својот настап во Скопје.
Погледнете го целото интервју на видеото во продолжение…Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Стружани „брусат“ нов дијамант – Клењоски дебитираше во Супер лигата на 13 години!

Струга отсекогаш важела за расадник на ракометари, и...

„Опенхајмер“ ита кон Оскарите по наградата SAG

Историскиот еп за создавањето на најсмртоносното оружје „Опенхајмер“ освои...

Што не го изгласаат законот за продолжување на пасошите, наместо ДА ДРАМАТ ЗА ОБРАСЦИ НА ГРАНИЦА?

СДС уште еднаш ја докажаа својата неспособност. Помпезното пречекување...