Мерлин ќе „ќари“ пет милиони евра од Скопје, Загреб и Белград

Босанскиот кантавтор Дино Мерлин е на голема турнеја по регионот.Тој во ноември одржа два концерти во белградската арена кои беа преполни.На почетокот на месецот имаше уште два во загребската арена а на крајот на годината ќе има два настапи и во Борис Трајковски“ во Скопје.

Српските медиуми пресметаа дека од овие настапи Мерлин ќе заработи пет милиони евра бидејќи најевтиниот билет е 20 евра а најскапите одат и до неколку стотини евра.

Секоја чест.

Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Ѓорѓески: Со максимален ангажман од сите играчи можеме до победа против Вардар

После тринеделната пауза поради репрезентативните обврски и завршницата...

Николов и Начевски со голем предизвик – ќе судат дуели за титула во Саудиска Арабија!

Македонските арбитри Славе Николов и Ѓорѓи Начевски пред...

Колумна: Мицкоски Versus Мицотакис – OhridNews

Абре таман сиромајот се фати на орото одма се...

Металург Автокоманда ја задржа перспективната Беровиќ

Share Левиот бек Таида Беровиќ и во следната сезона...