Мешков Брест го освои трофејот во Супер Купот, Стјепановиќ е МВП

Тимот на Мешков Брест го освои трофејот во Супер Куп натпреварот во Белорусија, втора сезона по ред.

Избраниците на некогашниот стратег на Вардар, Едуард Кокшаров, славеа на домашен терен против големиот ривал СКА Минск со 32-30.

Клубот од главниот град водеше со четири гола на полувремето, 19-15, но во вториот дел Мешков Брест направи комплетен пресврт.

За најкорисен играч на натпреварот беше прогласен екс пелистерецот, десниот бек Невен Стјепановиќ кој постигна седум гола.

Најдобар стрелец кај победникот беше Александар Шкуринскиј со осум погодоци, додека кај СКА Минск, Кривенко даде седум гола.Извор

Најново

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
КОЛУМНИ

Француски документарен филм за конфискуваната колонијална уметност е победник на Берлиналето

Добитник на Златната мечка за најдобар филм на овогодинешното...

Дивата од модните писти слави 58 роденден: Се трудам да бидам добра

– Благодарна за уште еден сет роденденски свеќички –...

Големо невреме зафати делови од БиХ – училишта и болници останаа без покриви

Силно невреме придружено со силен ветер во текот на...

Димитриевски: ЗНАМ нема да поддржи избор на претседател во Собранието

Вакви барања секогаш доаѓаат во предизборен период, и наводно...